کد خبر: ۴۰۶۷۹۹
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۷
سخنگوی سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به ممنوعیت فروش دام در کنار جاده‌ها به افراد توصیه می‌شود که عرضه دام در کنار جاده‌ها را گزارش دهند.
به گزارش ملیت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امین اسدی گفت: بنابر آخرین اعلام وزارت بهداشت تاکنون ۲۵ نفر به تب کریمه کنگو در ۸ استان کشور مبتلا شدند که متاسفانه ۳ نفر از آنها جان خود را از دست داده اند.

به گفته او، تعداد مبتلایان تب کریمه کنگو نسبت به مدت مشابه سال قبل ناشی از اقدامات سازمان دامپزشکی و رعایت توصیه ها و دستورالعمل ها از سوی دامداران و مردم روند کاهشی داشته است.

اسدی ادامه داد: با توجه به شیوع تب کریمه کنگو در فصل گرما به افراد توصیه می شود که از مراکز مجاز گوشت خریداری کنند و همواره از کشتار دام در معابر اجتناب کنند. 

به گفته او، با توجه به قرار گرفتن در آستانه محرم، بحث طرح تشدید نظارت های بهداشتی و شرعی در این ایام بویژه تاسوعا و عاشورا را داریم.

سخنگوی سازمان دامپزشکی از ممنوعیت فروش دام در کنار جاده ها خبر داد و گفت: با توجه به آنکه نظارت شرعی و بهداشتی بر فروش دام کنار جاده نیست، به افراد توصیه می شود که از خرید دام و گوشت  کنار جاده بدلیل توزیع دام های بیمار و قاچاق اجتناب کنند. همچنین از افراد تقاضا داریم که دام فروشی کنار جاده ها را از طریق سامانه ۱۵۱۲ گزارش دهند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین