کد خبر: ۴۰۷۰۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۶
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی:
یوسفی گفت: آقای پزشکیان باید بتواند مشکلات مردم در زمینه مسکن را کاهش دهد چون زمان انتظار برای خانه‌دار شدن به ۴۱ سال رسیده است.
به گزارش ملیت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی یوسفی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در برنامه تهران ۲۰ شبکه پنجم سیما قانون جهش تولید مسکن، قانون مالیات بر خانه‌های خالی و قانون ساماندهی اجاره بها را سه راهکار مجلس برای حل مشکل مسکن دانست و گفت: تا زمانی که بحث ساخت و ساز مسکن را به سمت و سوی سوق ندهیم که نیاز مردم تامین شود شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود. 

وی ادامه داد: در شهر تهران اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است. به طوری که بافت فرسوده که یکی از ظرفیت‌های بسیار خوب ماست، در سال ۹۰ رشد خوبی داشته و حدود ۱۰۰ هزار واحد نوسازی شد.

نماینده مجلس در ادامه اظهار کرد: پس از آن تقریباً ۸ سال هیچ‌گونه تسهیلاتی پرداخت نمی‌شد و مجددا از سال ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ نوسازی بیش از ۵۶ هزار واحد شهر تهران در حال انجام است.

یوسفی گفت: در ۸ سال دولت احمدی‌نژاد برای یک میلیون واحد زمین تامین شد و عملا در دولت روحانی هیچ اتفاقی صورت نگرفت، اما در این سه سال برای دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر زمین تامین شد.

اتخاذ تدبیر هوشمندانه در دولت جدید
وی ضمن تبریک به رئیس جمهور منتخب، اظهار کرد: انتظار داریم دولت پزشکیان در حوزه بافت فرسوده، پرداخت تسهیلات و تامین زمین و توسعه شهر‌ها با اتحاذ سیاسیت‌های مناسب بتواند مشکلات مردم در زمینه مسکن را کاهش دهد چون زمان انتظار برای خانه‌دار شدن به ۴۱ سال رسیده است. 

این نماینده مجلس بیان کرد: در حال حاضر تورم داریم، اما با توجه به اینکه طی یک سال گذشته حدود ۵۰ درصد اجاره بها از نقطه به نقطه افزایش داشته، اما چیزی حدود ۷ درصد مالیات داشته است.

وی اضافه کرد: ما نماینده مردم هستیم و عملاً گزارش‌های خلاف واقعیت را بیان نمی‌کنیم، فعلا سیاست‌ها به سمتی در حرکت است که رشد قیمت خرید و فروش ثابت شود.

یوسفی عنوان کرد: از سال ۱۴۰۰ که ماده ۴ قانون جذب تولید مسکن مصوب شد، بیش از ۱۳۰۰ همت تسهیلات پرداخت شد و تاکنون با ورود خود شخص رئیس‌جمهور شهید حدود ۴۰۰ هزار همت پرداخت شد و تقریباً برای اولین بار وام ودیعه مسکن به مردم پرداخت شد. 

وی تصریح کرد: برای حل مشکلات مستاجرا در کوتاه مدت راهکاری جز ساخت، الحاق زمین نداریم.

نماینده مردم اهواز، کارون، حمیدیه و باوی در مجلس گفت: با توجه به قانون ساماندهی بازار زمین مسکن و اجاره از ابتدای امسال یعنی اردیبهشت ماه مصوب شد، دولت جدید یکی از کار‌هایی که باید انجام دهد این است که با مشارکت مشاوران املاک، سکو‌های فعال در این بخش و پلتفرم‌هایی که دارند، با متخلف برخورد کنند. همچنین باید پهنه‌بندی کنیم و با ایجاد دبیرخانه به کنترل قیمت مسکن برای مستاجرا کمک کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین