کد خبر: ۴۰۴۸۷۵
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۸
رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از بارش‌های سیل آسا و وزش باد شدید در ارتفاعات کشور طی روزهای پایانی هفته خبر داد و نسبت به خودداری از تردد از مسیرهای مستعد وقوع بهمن بهاره توصیه کرد.
به گزارش ملیت به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی مناطق کوهستانی کشور طی ٢٠ و ٢١ اردیبهشت اظهارکرد: پنجشنبه (۲۰ اردیبهشت) تداوم فعالیت سامانه بارشی در ارتفاعات شمال غرب، ارتفاعات البرز و به تدریج با شدت بیشتر در شمال شرق کشور و جمعه (۲۱ اردیبهشت) بارش‌های پراکنده در ارتفاعات شمال غرب، ارتفاعات البرز و ارتفاعات شمال شرق پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: طی پنجشنبه در ارتفاعات شمال شرق کشور به سبب بارش‌های سیل آسا همراه با رعد و برق و تگرگ و وزش باد شدید همچنین بارش برف در قله‌های مرتفع، فعالیت‌های مرتبط با کوهستان مخاطره آمیز است.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی توصیه می‌کند: با توجه به بارش‌های روزهای اخیر، از تردد در مسیرهای سست و مستعد ریزش اجتناب و در مناطق شامل پوشش مناسب برف از تردد در مسیرهای وقوع بهمن بهاره جلوگیری شود.

وی در ادامه گفت: در سایر مناطق کوهستانی کشور وزش باد گاهی شدید به‌ویژه در ساعات بعدازظهر، وقوع پدیده مه، کاهش دید افقی و عمودی در اوایل صبح مهم‌ترین پدیده جوی است.

 ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی ارتفاعات شمال تهران طی روزهای پایانی هفته اظهارکرد: پنجشنبه آسمان این مناطق نیمه ابری تا ابری، وزش باد شدید، رگبار و رعدوبرق و قله‌های مرتفع بارش برف و به‌تدریج کاهش ابر و آفتابی و جمعه نیمه ابری، وزش باد گاهی شدید و احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: