کد خبر: ۴۰۳۳۳۹
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۷
کارشناس بازار سرمایه گفت: ارزش کل معاملات امروز بازار ۱۰.۳۷۱ میلیارد تومان بوده که ۴۸۳۶ میلیارد تومان آن مربوط به معاملات خرد سهام و صندوق‌های قابل معامله سهامی بوده است.
به گزارش ملیت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رباب وفایی کارشناس بازار سرمایه گفت: شروع سال کاری، بهتر از انتظارات و با عقب نشینی فروشنده‌ها همراه بود، در حالی که عمومیت گروه‌ها متعادل مثبت بودند. در دقایق پایانی بازار، تقاضا تقویت و رنج‌های خوبی بخصوص در شرکت‌های بزرگ و موثر در شاخص زده شد تا نماگر کل با رشد قابل توجه بیش از ۴۱ هزار واحدی در اولین روز کاری بهاری به کار خود پایان دهد و امید‌ها برای جبران عقب مانندگی بازار بعد از ماه‌ها رکود افزایش یافت.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه می‌گوید: ارزش کل معاملات امروز بازار ۱۰.۳۷۱ میلیارد تومان بوده که از این مبلغ ۴۸۳۶ میلیارد تومان آن مربوط به معاملات خرد سهام و صندوق‌های قابل معامله سهامی بوده است. خالص سفارشات با ورود ۴۹۷ میلیارد تومانی پول به بازار سرمایه همراه بود. 

وفایی اظهار کرد: امروز تعداد نماد‌های مثبت ۷۰۲ نماد و تعداد نماد‌های منفی ۸۰ نماد ، صف خرید ۱۷۸ نماد، صف فروش ۲۳ نماد ثبت شد همچنین بیشترین تاثیر مثبت بر بازار (فولاد، فملی، شپنا) ثبت شد. بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم ۴۵۷ میلیارد تومان و فلزات اساسی با ارزش معاملات ۲۸۶ میلیارد تومان به خود اختصاص داد و در نهایت شاخص کل با افزایش ۴۱۲۶۸ واحدی به سطح ۲ میلیون و ۲۳۶ هزار واحد رسید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
جدیدترین اخبار
پربیننده ترین