کد خبر: ۴۰۱۷۵۹
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۱
رییس پلیس راهور پایتخت از مسدود‌شدن تمام ورودی‌ها به محور اصلی راهپیمایی ۲۲ بهمن از ساعت ۲۲ شنبه شب خبر داد.
به گزارش ملیت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور رییس پلیس راهور پایتخت در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره تمهیدات ۲۲ بهمن ۱۴۰۲  اظهار کرد: راهپیمایی شکوه‌مند انقلاب اسلامی در تهران بزرگ یکشنبه ۲۲ بهمن آغاز خواهد شد. تمهیداتی در این راستا اندیشه شده است. از روز  قبل یعنی شنبه ساعت ۲۲ کلیه محور‌های ورود به میدان آزادی مسدود خواهد شد و محدودیت تردد وجود خواهد داشت.

موسوی پور گفت:از ساعت ۶ صبح روز یکشنبه  تمام همکاران ما در طول معابر راهپیمایی مستقر خواهند شد. در کلیه محور‌های عمود بر محور اصلی راهپیمایی یعنی خیابان انقلاب از میدان امام حسین (ع) تا میدان آزادی٬طول آیت الله جناح و خیابان سعیدی محدودیت صورت  خواهد گرفت. به جهت رفاه شهروندان تردد‌هایی را به عنوان مسیر جایگزین خواهیم داشت.

او در ادامه گفت: در بخش شرقی محور امام علی سمت شمال به جنوب و جنوب به شمال به عنوان دسترسی جایگزین انتخاب شده اند. در مسیر انقلاب زیرگذر سعدی و مفتح به سمت جنوب و در مرکزیت تونل توحید به صورت شمال به جنوب و همچنین جنوب به شمال امکان تردد وجود دارد. بخش غربی زیرگذر استاد معین به همین صورت امکان تردد فراهم شده است. 

رییس پلیس راهور پایتخت بیان کرد: در طول مسیر اصلی راهپیمایی خیابان انقلاب و آزادی و همچنین بزرگراه جناح از فلکه دوم صادقیه تا میدان آزادی٬آیت الله سعیدی جنوب به شمال٬ شمال به جنوب از محدوده میدان فتح تا میدان آزادی محدودیت توقف تا شعاع ۵۰ متر معابر خواهیم داشت.

او در ادامه گفت:برای ورود به مسیر اصلی راهپیمایی٬ مسیر ۱۳ گانه ای داریم که توسط همکاران ما پوشش داده خواهند شد. هموطنان در این روز بهتر است از وسایل نقلیه همچون اتوبوس ٬مترو و ... استفاده کنند.در مکان‌هایی که می‌توانند پارک کنند هم طوری خودروها پارک شوند که برای  خروج سدمعبر نکنند. تمام خیابان‌های موازی با خیابان انقلاب و آزادی در ضلع شمال و جنوب٬همچنین در بخش غربی و شرقی امکان پارک خودرو‌ها وجود خواهد داشت. نکته مهم این است که موتور سیکلت‌ها نمی‌توانند به هیچ عنوان در مسیر اصلی راهپیمایی‌ها تردد داشته باشند.

مسیر دسترسی به فرودگاه مهرآباد در راهپیمایی ۲۲ بهمن
موسوی پور بیان کرد: شهروندان می‌توانند از شرق تهران از طریق بزرگراه‌های شهید همت و حکیم به سمت غرب و پس از ورود به بزرگراه شهید ستاری به سمت جنوب برای دسترسی به فرودگاه مهر آباد اقدام کنند. 

او گفت: در کل تمام مسیر‌های منتهی به خیابان انقلاب و آزادی از شمال به جنوب مسدود خواهد بود. اتوبوسرانی غرب تهران یعنی در ضلع شمال غربی میدان آزادی از ساعت ۲۳ شنبه شب تعطیل خواهد بود. مسافرانی که قصد سفر دارند تقاضا می‌شود از ترمینال بیهقی استفاده کنند. البته همکاران ما تمهیداتی را با تاکسیرانی در نظر گرفته اند که حدود  ۳۰ دستگاه ون قرار است در آزاد راه کرج به تهران روی پل آزادگان مستقر شوند تا بتوانند سرویس دهی لازم را به مردم بدهند. 

اعلام مسیر‌های راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ در تهران

موسوی‌پور درباره مسیر‌های راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: مسیر شماره ۱ از مسجد امام حسین (ع) آغاز شده و با عبور از میدان امام حسین (ع)، خیابان انقلاب و خیابان آزادی به میدان آزادی منتهی می‌شود. مسیر شماره ۲ از مسجد جامع ابوذر شروع شده و با عبور از میدان ابوذر، خیابان ابوذر، بزرگراه آیت اله سعیدی به میدان آزادی می‌رسد. 

وی ادامه داد: مسیر شماره ۳ از مسجد امام هادی (ع) آغاز شده و با عبور از خیابان شهید آقایی، میدان معلم، خیابان تختی و بزرگراه آیت اله سعیدی به میدان آزادی ختم می‌شود. مسیر شماره ۴ نیز با آغاز از مسجد دارالسلام و عبور از میدان منیریه، خیابان معیری، خیابان کارگر، میدان انقلاب و خیابان آزادی به میدان آزادی منتهی می‌شود. 

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به مسیر شماره ۵ راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: این مسیر از مسجد الجواد (ع) آغاز شده و با عبور از میدان هفتم تیر، خیابان مفتح، خیابان انقلاب و خیابان آزادی به میدان میدان آزادی خواهد رسید. مسیر شماره ۶ هم از مسجد حضرت امیر (ع) آغاز شده و پس از گذر از خیابان کارگرشمالی، میدان انقلاب و خیابان آزادی در میدان آزادی به پایان خواهد رسید. 

موسوی‌پور با بیان اینکه مسیر شماره ۷ از مسجد المهدی (عج) آغاز شده و از خیابان ستارخان، خیابان شادمهر، خیابان آزادی عبور کرده و به میدان آزادی می‌رسد، گفت: مبدا مسیر شماره ۸ مسجد ابوالصدق است و با عبور از خیابان امام خمینی (ره)، خیابان کارون، خیابان آذربایجان و خیابان آزادی به میدان آزادی می‌رسد. مسیر شماره ۹ نیز از مسجد امام سجاد (ع) آغاز شده و با عبور از خیابان آیت اله اشرفی اصفهانی، فلکه دوم صادقیه و خیابان محمدعلی جناح به میدان آزادی منتهی می‌شود. 

به گفته وی مسیر شماره ۱۰ از مسجد قمربنی هاشم آغاز شده و با گذر از خیابان شهید بختیاری و بزرگراه شهید آیت الله سعیدی به میدان آزادی منتهی می‌شود. مسیر شماره ۱۱ نیز از مسجد جامع رسول اکرم (ص) در تهرانسر شروع شده و با عبور از بلوار شاهد، بلوار تهرانسر، میدان کمال الملک و بزرگراه شهید لشگری در میدان آزادی به پایان می‌رسد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه مسیر شماره ۱۲ از مسجد نظام مافی آغاز می‌شد و از بلوار ایت الله کاشانی، فلکه دوم صادقیه و بزرگراه محمدعلی جناح گذر کرده و به میدان آزادی می‌رسد، گفت: مسیر شماره ۱۳ از مسجدامام خمینی (ره) شروع شده و با عبور از بلوار شهید نفیسی و بزرگراه لشگری به میدان آزادی منتهی می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: