کد خبر: ۴۰۱۶۱۱
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۱
تیم ملی فوتبال کشورمان برای صعود به فینال چهارشنبه شب باید مدافع عنوان قهرمانی را کنار بزند.

به گزارش ملیت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تیم ملی فوتبال ایران پس از ارائه یک بازی خوب و کسب یک برد شیرین در یک چهارم نهایی جام ملت‌های اروپا باید در نیمه نهایی به مصاف قطر میزبان برود که توانست در دوره قبل این رقابتها جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

 

شاگردان قلعه نویی موفق شدند شانس نخست قهرمانی این رقابت‌ها را شکست دهند، اما نکته حائز اهمیت این است که نباید حریف را دست کم گرفت. ماموریت ما تمام نشده و باید در ۲ بازی پیش رو برنده شویم»، این جمله کلیدی مارکس لوپز، سرمربی اسپانیایی تیم ملی قطر بعد از پیروزی مقابل ازبکستان و رقیب شدن با ایران در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا است.

 

جالب است بدانید که تیم ملی فوتبال قطر در ۲۴ بازی مقابل ایران تنها ۳ پیروزی کسب کرده و در ۱۶ بازی به یوز‌ها باخته و ۵ بازی هم میان دو تیم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است. اما به هر حال قطر مدافع عنوان قهرمانیست و نباید این تیم را که حالا خط دفاعی خود را به انسجام رسانده کم فرض کرد.شاگردان قلعه نویی باید پس از غلبه بر سامورایی‌ها که نایب قهرمانی دوره گذشته را از آن خود کردند در ماموریت شماره دو این بار قطری را کنار بزنند. معز علی، اکرم عفیف و حسن الهیدوس مثلث خطرناک تیم ملی قطر هستند که ملی پوشان و کار فنی تیم ملی  باید برای صعود به فینال تاکتیک این بازیکنان را از کار بیندازند.

تیم ملی به دنبال شکست طلسم پنجاه ساله/ سامورایی کشی پایان کار نیست!

سامورایی کشی پایان کار نیست 

محسن بیاتی نیا بازیکن سابق فوتبال درباره برد تیم ملی ایران برابر ژاپن و صعود به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا گفته که این بازی ۲ نیمه متفاوت داشت و تیم ملی کشورمان بعد از ۱۸ سال توانست تیم ملی ژاپن را شکست بدهد و این جنبه مثبتش است. اما جنبه دیگر این است که ما نباید رویایمان این باشد که ژاپن را بردیم و باید رویا‌های بزرگتری داشته باشیم.او همچنین متذکر شد که رویای ما فقط  غلبه بر سامورایی ها نیست و باید به فکر نتایج مستمر باشیم چرا شادی برای این برد به پایان رسیده است.

تیم ملی به دنبال شکست طلسم پنجاه ساله/ سامورایی کشی پایان کار نیست!

 

 آخرین برد قطر مقابل ایران به سال ۱۳۸۸ و مسابقات چهارجانبه بازمی‌گردد . این تیم در آن دیدار با نتیجه سه بر دو پیروز شد و از آن زمان تاکنون بیش از ۱۴ سال است که موفق به شکست ایران نشده و دو برد دیگر قطر برابر یوز‌های فوتبال آسیا مربوط به سال‌های ۱۳۷۶ و ۱۳۸۰ می‌شود و حالا باید دید آیا این طلسم طولانی ادامه خواهد داشت یا می‌شکند در هر حال به نظر می‌رسد که ملی پوشان با حفظ جنگندگی خود در دیدار مقابل ژاپن و گرفتار نشدن در تله غرور می‌تواند در دیدار چهارشنبه شب هم به نتیجه فوق العاده‌ای دست پیدا کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: