کد خبر: ۳۹۷۲۸۷
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۷
سرمربی تیم ملی والیبال نشسته مردان گفت: تیم والیبال نشسته مردان ایران به حدی از تکنیک، تاکتیک قوی است که همواره درخواست‌های زیادی از تیم‌های اروپایی برای لژیونر شدن بازیکنانشان داریم.
به گزارش سفیر اقتصاد به نقل از ایسنا، هادی رضایی پس از قهرمانی تیم والیبال نشسته مس شهر بابک در رقابت‌های جام جهانی باشگاه‌ها در قاهره، اظهار کرد: برای ششمین بار است که در کاپ جهانی باشگاه‌ها حضور پیدا می‌کنیم که در هر دوره سکوی قهرمانی را به خود اختصاص داده‌ایم. این دوره از مسابقات که بعد از 4 سال وقفه در قاهره برگزار شد به دلیل این که سهمیه پارالمپیک پاریس در بخش زنان و مردان توزیع می‌شد اهمیت زیادی داشت و سطح مسابقات با حضور برترین‌های دنیا از جمله برزیل، اوکراین، چین، آلمان و مصر بسیار بالا بود.

وی گفت: در این مسابقات چون تیم ما و مصر سهمیه پارالمپیک پاریس را پیش از این کسب کرده بودیم سهمیه در بخش مردان به تیم آلمان و در بخش زنان به کانادا اختصاص پیدا کرد.

سرمربی تیم والیبال نشسته مس شهر بابک در پاسخ به این پرسش که چرا تیم والیبال نشسته زنان ایران در این جام شرکت نکرده بود، افزود: اعزام تیم های ملی والیبال نشسته زنان و مردان به تورنمنت‌های مختلف براساس سیاست کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون صورت می‌گیرد و در این زمینه آن ها تصمیم‌گیرنده هستند.

رضایی افزود: با توجه به تکنیک و تاکتیک بالایی که بازیکنان ما دارند همیشه انتطار قهرمانی از آن ها داریم و هیچ وقت از قهرمانی سیر نمی‌شویم. در این رقابت‌ها با وجود این که تنها 5 نفر از ملی پوشان حاضر در هانگژو حضور داشتند و بقیه از بازیکنان سایر باشگاه‌ها بودند اما باز هم شایستگی‌های خود را ثابت کردند. به هر صورت ما با هر تیمی که در مسابقات شرکت کنیم به حدی سطح تکنیکی و تاکتیکی بازیکنان بالاست که تنها به قهرمانی فکر می‌کنیم.

وی ادامه داد: والیبال نشسته ایران این شایستگی را دارد که به عنوان الگو در جهان مطرح باشد و با بازی زیبا و تکنیکی که در فینال داشتند کاری انجام دادند که برای سایر تیم‌ها شاید رویا باشد.

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته در پاسخ به این پرسش که آیا درخواستی برای لژیونر شدن بازیکنان به سایر تیم‌های اروپایی داشتید یا خیر؟ خاطرنشان کرد: تیم ما به حدی قوی است که نیازی به لژیونر شدن بازیکنان به سایر کشورها نداریم و در حقیقت بازیکنان سایر تیم‌ها دوست دارند در والیبال نشسته ایران بازی کنند. حتی در این تورنمنت درخواستی از کشورهای برزیل، آلمان ، مصر، انگلستان و... برای برپایی اردوی مشترک با هزینه‌ی شخصی خود در ایران داشتیم که البته بعد از بررسی درخواست آن ها هر تیمی که شرایط بهتری داشته باشد با درخواست آن ها موافقت خواهیم کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
جدیدترین اخبار
پربیننده ترین