کد خبر: ۳۹۷۰۹۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۱
دو ماه بعد از مسابقات جهانی کشتی، UWW تصمیم گرفت در پی اشتباه داوری فینال ۸۷ کیلوگرم و عدم اعلام ضربه فنی به سود کشتی‌گیر مجارستان، دو مدال طلا در این وزن ضرب شود.
به گزارش ملیت به نقل از تسنیم، اتحادیه جهانی اعلام کرد، چند روز قبل برای بررسی موضوعاتی تشکیل جلسه داد که یکی از آنها داوری فینال وزن 87 کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات جهانی 2023 بلگراد بود.

نظر کارشناسان بر این بود که باید ضربه فنی در این کشتی به سود دیوید لوسونچی مجارستانی اعلام می‌شد، اما با اشتباه رئیس تشک، این اتفاق رخ نداد و حق لوسونچی پایمال شد و نتیجه مسابقه تغییر کرد.

باتوجه به محرز شدن اشتباه داور در عدم اعلام ضربه فنی، اتحادیه جهانی اعلام کرد طبق قوانین جدید در این باره تصمیم‌گیری کرده و دومین مدال طلا را برای این کشتی‌گیر مجارستانی در نظر گرفت.

بنابراین وزن 87 کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان دو قهرمان خواهد داشت: علی چنگیز از ترکیه و دیوید لوسونچی از مجارستان. این وزن نفر دوم ندارد و دو برنز مشترک نیز به نام ژان بلنیوک اوکراینی و نوویکوف بلغار ثبت شد.

پیش از این کمیته بین‌المللی المپیک در پی دوپینگ نفرات اول و دوم وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد المپیک 2012 لندن نیز کمیل قاسمی و کشتی‌گیر روسی را مشترکاً صاحب مدال طلای المپیک اعلام کرده بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین