کد خبر: ۳۹۷۰۵۴
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۹
سرپرست مدیریت تحقیق و توسعه حمل و نقل الکتریکال گروه خودروسازی سایپا عنوان کرد:
سرپرست مدیریت تحقیق و توسعه حمل و نقل الکتریکال و مدیر پروژه خودروهای برقی گروه خودروسازی سایپا گفت: گروه سایپا در کنار همکاری با شرکای تجاری خود برای واردات خودروهای برقی،‌هیبرید کردن و برقی‌سازی خودروهای تولید سایپا را با جدیت دنبال می کند.
به گزارش ملیت به نقل از سایپانیوز، احمد زیبافر در حاشیه دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو با بیان اینکه گروه خودروسازی سایپا تولید و عرضه خودروهای برقی را در سه بازه زمانی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلند‌مدت در دستور کار قرار داده است، اظهارداشت: کشور چین از پیشتازترین کشورها در حوزه تولید خودروهای برقی است،‌ از همین رو گروه سایپا با شرکای تجاری خود در تعامل است تا در زمینه تولید و عرضه خودروهای برقی،‌ اقدامات لازم را انجام دهد. زیبافر درباره خودروهای برقی عرضه شده در نمایشگاه یاد شده و با توجه به اهداف کوتاه‌مدت، تصریح کرد: خودرو 03SL (برند لوکس دیپال زیرمجموعه شرکت چانگان) یکی از محصولات برقی است که با سه قوای محرکه تمام برقی، EV-R (برد افزا) و پیل سوختی تولید و عرضه می‌شود. در مدل تمام برقی، خودرو پیمایش 500 کیلومتر دارد و در حالت EV-R این خودرو توان پیمایش تا 1200 کیلومتر را دارد که 165 کیلومتر به صورت تمام برقی خواهد بود. سایپا در مرحله اول بر روی خودرو EV-R این محصول تمرکز و فعالیت خواهد داشت.

مدیر پروژه خودروهای برقی گروه خودروسازی سایپا گفت: این خودرو با برند دیپال در چین عرضه شده است که با همکاری شرکت‌های چانگان، هواوی و CATL تولید و عرضه می‌شود. شرکت CATL به عنوان برترین شرکت باطری‌ساز در کشور چین و در سطح دنیا مطرح است.

او افزود: دو خودروی دیگر که در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو ارائه شده و برای عرضه به سیستم حمل و نقل عمومی به صورت تاکسی مناسب است، خودروهای SINOGOLD و EADO (محصول شرکت چانگان) است. هردو خودرو به صورت گسترده در کشور چین به عنوان تاکسی مورد استفاده قرار گرفته‌اند و از نظر فنی، ابعادی و گارانتی باطری، برای حمل و نقل عمومی کاملا مناسب هستند.

زیبافر تاکید کرد: خودروی SINOGOLD گارانتی پیمایش تا 600 هزار کیلومتر را دارد و با توجه به اینکه خودروهای برقی در دنیا با پیمایش بین 150 تا 200 هزار کیلومتر گارانتی دارند، این موضوع نشان از کیفیت بالای باطری این خودرو است و قطعا خریداران این محصول دغدغه‌ای در این خصوص نخواهند داشت.

او افزود: از دیگر خودروهای برقی عرضه شده در این نمایشگاه خودرو E-star است که این خودرو توان پیمایش ۳۰۰ کیلومتر را داراست و یکی از خودروهای پرفروش برقی در کشور چین است. این خودرو  به صورت ویژه مناسب بانوان است که می توانند بدون دغدغه های مربوط به انجام سرویس، پمپ بنزین و سایر مشکلات خودروهای بنزینی از آن استفاده کنند.

زیبافر گفت: خودروی ((E-VR R9 هم از خودروهای هیبرید شاسی بلند (suv) است که  1100 کیلومتر پیمایش دارد و می تواند 87 کیلومتر پیمایش کاملا برقی داشته باشد.

او با بیان اینکه در سناریو میان‌مدت، هیبرید کردن و برقی‌سازی خودروهای تولید سایپا دنبال می‌شود، گفت: تولید و عرضه برقی پلتفرم های SP0 و100SP که شامل خودروی آریای  EV-R و آریای تمام برقی است در دستور کار سایپا قرار گرفته است.

سرپرست مدیریت تحقیق و توسعه حمل و نقل الکتریکال سایپا با بیان اینکه سطح دانش طراحی خودرو در گروه خودروسازی سایپا ارتقاء یافته است، گفت: در این نمایشگاه خودرو اطلس برقی عرضه شده است و برهمین اساس، دانش برقی‌سازی بر روی پلتفرم‌های آتی سایپا مثل آریا استفاده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین