کد خبر: ۳۹۶۷۹۳
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۰
وزیر راه و شهرسازی بر اصلاح ۷۲۷ نقطه حادثه‌خیز در سال ۱۴۰۳، با همکاری استان‌ها و سایر دستگاه‌های مرتبط تاکید کرد.
به گزارش ملیت به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در نشست ۱۳۲ کمیسیون ایمنی راه‌های کشور با اشاره به ۸۸۷ نقطه پرحادثه در کشور گفت: تا کنون ۱۶۰ نقطه از این تعداد برطرف شده و ۷۲۷ نقطه باقی مانده است که باید با همکاری استان‌ها در سال ۱۴۰۳ اصلاح و برطرف شود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین تأمین منابع مورد نیاز برای رفع نقاط پرحادثه و اجرای سایر اقدامات و برنامه‌ها به منظور کاهش تصادفات و سوانح رانندگی را از دیگر مسائل مهمی دانست که باید پیگیری و محقق شود.

بذرپاش با اشاره به لزوم تأمین تجهیزات مورد نیاز در راستای کاهش تصادفات اظهار کرد: در این زمینه قوانین و مقررات مورد نیاز برای تأمین منابع و تجهیزات و رفع موانع اختصاص بودجه پیگیری خواهد شد.

وی افزود: جلسات کمیسیون ایمنی راه‌ها با حضور همه دستگاه‌ها و نهادهای عضو و مشارکت پررنگ استان‌ها هر دو هفته یک بار برگزار شود.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: استان‌ها نیز مسائل مرتبط با اصلاح نقاط پرحادثه و کاهش و رفع عوامل تصادفات و سوانح رانندگی را با جدیت پیگیری کنند.

صد و سی و دومین نشست کمیسیون ایمنی راه‌های کشور شنبه ۲۰ آبان به ریاست وزیر راه و شهرسازی و با حضور شهریار افندی‌زاده معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی و دبیر کمیسیون، سردار کمال هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا و نمایندگان سایر دستگاه‌ها به منظور بررسی رفع نقاط پرحادثه کشور و اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری از جمله برنامه ملی کاهش سوانح و حوادث رانندگی (برنامه نجات) در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: