کد خبر: ۳۹۴۳۷۹
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۷
رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک گفت: در گذشته شهریه پیش‌دبستانی۸۰ درصد شهریه دبستان بود و برای مهدکودک‌های تحت نظارت بهزیستی هم، سالانه طبق رتبه و فوق برنامه، شهریه تعیین می‌شد اما با اجرای فرایند تطبیق و صدور مجوز فعالیت هر کودکستان، به صورت سامانه‌ای و طبق فرمولی که براساس فضای ملک، تجهیزات، مکان، خدمات مرکز و موارد دیگر ارائه شده، شهریه کودکستان‌ها مشخص خواهد شد.
به گزارش ملیت به نقل از ایسنا، نشست کشوری ساماندهی و مدیریت کودکستان‌ها با حضور رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، معاونان ابتدایی استان‌ها، رؤسای ادارات آموزش پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

مجتبی همتی فر در این نشست افزود: موضوع تربیت و توانمندسازی مسئولان کودکستان و کسانی که در سایر مراکز تربیتی کودک کنشگری می‌کنند، محور اول کار ما قرار گرفته است. در این مسیر، نخستین گام، تشخیص صلاحیت‌های حرفه‌ای و عمومی مؤسس و مدیر به عنوان هسته اولیه کودکستان بود که با همکاری و همیاری متولّیان استان‌ها، مجوزهای تأسیس کودکستان‌ها صادر شده و صدور مجوز برای فعالیت‌ آن‌ها هم تا پایان آبان ماه، ادامه دارد. در گام بعدی برنامه‌ ما توانمندسازی مربیان است. متأسفانه در سایه مسائل پیچیده‌ای که در این حوزه وجود داشته است، منزلت مربی کودکستان، منزلت پایینی بوده که سازمان در حال انجام اقداماتی برای حل این چالش است.

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک تصریح کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری مبنی بر تکریم ارباب رجوع، موضوع مشورت گرفتن از مردم و مردمی‌سازی اقدامات، از اولویت‌های سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک است، چراکه مردم ولی نعمت ما هستند و احترام به شعور و شخصیت آن‌ها از رسالت‌های تعلیم و تربیت تلقی می‌شود.

وی با بیان اینکه چگونگی تخصیص اعتبار حمایتی برای استان‌ها در اولویت سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک قرار دارد، بیان کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های استانی برای تولید محتوا و ارائه برنامه مناسب، می‌توانند ضامن تخصیص اعتبار بیشتر سازمان به یک استان باشد.

همتی فر ادامه داد: برگزاری رویداد و جشنواره‌های تخصصی، برگزاری نشست‌های راهبردی فعالان تعلیم و تربیت و توانمندسازی خانواده، تولید محتوای فاخر رسانه‌ای مرتبط با تعلیم و تربیت کودک، مشارکت در تأسیس صندوق حمایت از ایده‌های نوآورانه مرتبط با زیست‌بوم اوان کودکی، حمایت از تیم‌های فعال خلاق و نوآور مرتبط با زیست بوم کودکی در استان‌ها از برنامه‌های اصلی سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در سال جاری است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در پایان خاطر نشان کرد: در گذشته شهریه پیش‌دبستانی۸۰ درصد شهریه دبستان بود و برای مهدکودک‌های تحت نظارت بهزیستی هم، سالیانه بر اساس رتبه و فوق برنامه شهریه تعیین می‌شد اما با اجرای کامل فرایند تطبیق و صدور مجوز فعالیت هر کودکستان، به صورت سامانه‌ای و طبق فرمولی که براساس فضای ملک، تجهیزات، مکان، خدمات مرکز و موارد دیگر ارائه شده، شهریه کودکستان‌ها مشخص خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
جدیدترین اخبار
پربیننده ترین