کد خبر: ۳۹۳۶۳۷
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۱
خستین تابلوی نقاشی که‌ «باب راس»، نقاش محبوب آمریکایی، در نخستین قسمت از برنامه «لذت نقاشی» خلق کرد، با قیمت ۸۵/ ۹میلیون دلار به فروش گذاشته می‌شود.
به گزارش ملیت به نقل از ایسنا، تابلوی نقاشی «قدم زدن در جنگل»‌ در ژانویه سال ۱۹۸۳ توسط این هنرمند خلق شد. راس در این تابلوی نقاشی منظره‌ای از یک جنگل آرام را به رنگ سبز و طلایی و به همراه تعداد زیادی از درختان معروف کوچولوی خوشحال خود به تصویر کشید. در گوشه سمت چپ این تابلوی نقاشی نیز امضای باب راس به رنگ قرمز دیده می‌شود. راس در برنامه «لذت نقاشی» که از سال ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۴ میلادی از شبکه PBS پخش می‌شد، مجموعه‌ای از آثار هنری را حین آموزش نقاشی خلق کرد. اوایل سال جاری میلادی بود که این نقاشی به یک گالری هنر مدرن در «مینیاپولیس» فروخته شد. پیش از آن، تابلوی نقاشی «قدم زدن در جنگل»‌ به یکی از نخستین طرفداران برنامه «لذت نقاشی» تعلق داشت که این نقاشی را چند ماه پس از اینکه در برنامه خلق شد در یک حراجی خریداری کرد.

باب راس در سال ۱۹۴۲ در شهر دیتونای ایالت فلوریدا متولد شد و در کلاس نهم ترک‌تحصیل کرد تا با پدرش که یک نجار بود کار کند. در ۱۸سالگی به نیروی هوایی پیوست و به آلاسکا رفت و ۲۰ سال را به عنوان گروهبان آموزشی فعالیت کرد. جالب اینجاست که فردی به‌شدت سختگیر و غیرقابل‌انعطاف بوده است. اما زندگی او با کشف هنر تغییر کرد.  در هر قسمت ۲۷دقیقه‌ای از مجموعه «لذت نقاشی»، باب راس یک نقاشی منظره را از ابتدا تا انتها می‌کشید و با لحن جذاب خود مخاطبان را به طور کلی در جریان فرآیند خلق نقاشی قرار می‌داد.
نام:
ایمیل:
* نظر: