کد خبر: ۳۹۳۶۰۶
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۸
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امروز سه نسل از سینما در کنار هم کار می‌کنند، گفت: پررونق‌ترین دوران تاریخ فرهنگ و هنر در کشور در حال رقم خوردن است.
به گزارش ملیت به نقل از مهر، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تعامل دولت و هنرمندان بویژه در عرصه سینما گفت: هیچ شکافی بین هنرمندان و دولت وجود ندارد نشانه اش هم حضور قوی سینماگران است. آثاری که در حال تولید است اگر عددهای آن را بگیرید به رکوردهای جدیدی خواهید رسید.

وی با بیان اینکه اهالی سینما درگیر کار هستند، افزود: البته برخی از اصحاب سینما ممکن است در نمایش خانگی حضور داشته باشند و برخی در مجموعه‌های نمایشی تلویزیون حضور داشته باشند؛ اما اکثریت قریب به اتفاق اهالی فرهنگ و هنر مشغول کارهای تولیدی برای مردم هستند یا کارهای آن‌ها در حال پخش است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره القای شکاف بین دولت و سینما افزود: این یک موضوع القایی است. چند نفر که به هر حال از خوشحالی مردم ایران خوشحال نمی‌شوند ممکن است از اینکه سینما پرفروش باشد، ناراحت شوند، البته ما از این مسائل عبور کردیم و به این افراد نیز توجه نمی‌کنیم.

وی افزود: بنیاد فارابی سال گذشته چندین فیلم به جشنواره رساند. ما از فارابی حمایت می‌کنیم برای اینکه صنعت سینما را قدرتمند کنیم؛ امسال بیشتر این کار انجام خواهیم داد. مجموعه‌ها و مؤسسات دیگر در سازمان تبلیغات، اوج، تلویزیون و بخش خصوصی همه در حال انجام کار هستند.

اسماعیلی با اشاره به برنامه وزارت ارشاد برای کار اولی‌ها گفت: بیشترین تسهیلات را برای حمایت از کار اولی‌ها در نظر گرفتیم. من با صندوق امید تفاهمنامه برای حمایت از کار اولی‌ها امضا کردم و به این افراد تسهیلات ارزان قیمت می‌دهیم. امسال برای کار اولی‌ها در جشنواره چهل و دوم فراخوان دادیم و یک بخش ویژه برای کار اولی‌ها در نظر گرفتیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: امروز سه نسل از سینما در کنار هم کار می‌کنند.

اسماعیلی تصریح کرد: باید با عدد و رقم صحبت کنیم شما می‌توانید سینما تیکت را ببینید. عددها را روز به روز ببینید. تابلوی رونق سینما در آنجا است و نباید برخی آدرس غلط به مردم دهند. من بارها گفتم آغوش ما برای همه فعالیت‌های فرهنگ و هنر در چارچوب قوانین کشور باز است.

وی افزود: البته محافظ قانون هستیم و یک سری خط قرمزهایی دارم و کسی هم نیستم که پشت پرده صحبت کنم؛ بدون هیچ ابایی حرفم را مطرح می‌کنم. این حرف من نیز باعث دوری با سینماگران نمی‌شود؛ بلکه باعث ایجاد یک اشتراک ذهنی و یک زبان مشترک می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پررونق‌ترین دوره تاریخ فرهنگ و هنر در کشور در حال رقم خوردن است.
نام:
ایمیل:
* نظر: