کد خبر: ۳۹۳۶۰۱
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۳
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از راه‌اندازی جشنواره‌ای با محور انیمیشن «بچه زرنگ» با عکس‌ها و فیلم‌های کودکان خبر داد.
به گزارش ملیت به نقل از روابط عمومی پروژه، حامد علامتی مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درباره جشنواره‌ای که قرار است همزمان با شروع مدارس به همت این کانون راه‌اندازی شود، بیان کرد: به فصل شروع مدارس نزدیک می‌شویم و کانون هم خود را موظف می‌داند که برای دانش‌آموزان و کودکان و نوجوانان برنامه‌ریزی ویژه‌ای جهت ایام شروع سال تحصیلی داشته باشد، لذا از آنجا که یکی از نیازهای اصلی کودکان و نوجوانان امروز را برخورداری از نشاط و شادی می‌دانیم، پس باید طوری برنامه‌ریزی کنیم که همزمان هم شادی و نشاط کودکی را تقویت کنیم و هم بتوانیم با فرهنگ‌سازی صحیح، فرزندانمان را به سمت مفاهیم انسانی سوق دهیم.

وی اضافه کرد: بر اساس الگوهای تربیتی، نیاز است تا مفاهیمی مثل احترام به والدین، تلاش برای اهداف، توجه و دغدغه نسبت به محیط زندگی و مفاهیمی مثل حفظ محیط زیست، خودباوری و دغدغه‌های این چنینی را به کودکان و نوجوانان آموخت و اگر بخواهیم که این فرهنگ‌سازی مؤثر واقع شود، باید با عبور از شیوه‌های مستقیم گویی و سنتی، به سمت شیوه‌های مؤثرتر برویم و از طریق منابع عظیم فرهنگی و هنری که اندوخته ماست، از سینما و موسیقی گرفته تا ادبیات و … بهره‌گیری کنیم تا قدم مؤثری برداشته باشیم.

مدیرعامل کانون با اشاره به سرمایه‌گذاری ویژه‌ای که کانون برای تولید آثار پویانمایی داشته است، عنوان کرد: بر اساس نکاتی که عرض شد و با توجه به اینکه «بچه‌زرنگ» به عنوان اولین انیمیشن سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، همزمان با آغاز سال تحصیلی آماده اکران می‌شود، با شروع به کار مدارس بنا داریم جشنواره‌ای با تکیه بر انیمیشن «بچه زرنگ» برای کودکان و نوجوانان تدارک ببینیم. جشنواره‌ای که فضایی فراهم می‌کند تا دانش آموزان با توجه به تنوع استعدادهایشان در رشته‌های مختلف که به طور جزئی در فراخوان شرح آن داده می‌شود، در مسابقاتی شرکت کنند و از رهگذر این اتفاق به نوعی با مفاهیم انسانی فیلم «بچه زرنگ» همراه شوند.

علامتی با اشاره به محورهای مختلف جشنواره در حوزه عکس، فیلم و … اظهار کرد: موعد جشنواره و رشته‌های آن، که در راستای توانمندسازی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های هنری کودکان و دانش آموزان سرزمین‌مان است به زودی اعلام خواهد شد.

«بچه‌زرنگ» محصول مشترک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و «گروه هنر پویا» به تهیه‌کنندگی حامد جعفری است که با همت نزدیک به ۲۵۰ نفر از جوانان ایران در گروه هنر پویا ساخته شده است.

علامتی در حاشیه بازدید از غرفه «بچه زرنگ» در نمایشگاه «ایران نوشت» این سخنان را مطرح کرد. غرفه انیمیشن «بچه زرنگ» از روز سه شنبه ۲۱ شهریور در نمایشگاه «ایران نوشت» در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان راه اندازی شده است و تا دوم مهر فعالیت دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین