کد خبر: ۳۹۳۵۹۵
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۸
رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت گفت: سالانه ۸ میلیون نفر در جهان به دلیل استعمال دخانیات جان خود را از دست می‌دهند.
به گزارش ملیت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بهزاد ولی‌زاده ، رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت گفت: اضافه کردن عطر و بو به محصولات دخانی سبب جذب مردم به خصوص جوانان می‌شود.

به گفته وی  خرید ، فروش و واردات سیگار‌های الکترونیکی از نظر قانونی ممنوع است.

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت بیان کرد: مصرف دخانیات در زنان در سال‌های ۹۵ تا ۱۴۰۰، افزایش یافته و استعمال قلیان در کشور نسبت به سال ۹۵ حدود ۵۴ درصد افزایش داشته است.

ولی‌زاده افزود: سالانه ۸ میلیون نفر در جهان به دلیل استعمال دخانیات جان خود را از دست می‌دهند که این آمار در ایران سالانه ۶۰ هزار است.

ولی‌زاده ادامه داد: هر گونه اقدام که به شکل مستقیم و غیرمستقیم برای معرفی محصولات دخانی و ابزار مصرفی آن‌ها و ایجاد تصور ذهنی، جلب توجه، تحریک و تشویق افراد به خرید و مصرف دخانیات انجام شود، تحت عنوان تبلیغ و ترویج محسوب شده و ممنوع است.

او اضافه کرد: خرید قلیان الکترونیکی و گازی و سیگار الکترونیکی، تنباکوهای بدون دود از هر نوع، سنگ بخار، دستگاه های گرم کننده یا تولید کننده بخار تنباکو، قطعات و متعلقات آن ها به شکل تجاری ممنوع است.

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت گفت: هر نوع تبلیغ، حمایت، تشویق مستقیم و غیرمستقیم و یا تحریک افراد به استعمال دخانیات اکیدا ممنوع است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
جدیدترین اخبار