کد خبر: ۳۹۰۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۹
روند وحشتناک و هراس‌انگیز حضور ستاره‌ها در لیگ عربستان همچنان ادامه دارد. بر همین اساس رسانه‌های عربی از توافق نهایی ریاض محرز، ستاره منچسترسیتی با الاهلی خبر می‌دهند. به این ترتیب او نیز به جمع دیگر بازیکنان نامداری پیوست که در این پنجره به کریس رونالدو ملحق شدند؛ کسانی مثل ادوارد مندی، کریم بنزما، انگولو کانته، میلینکوویچ ساویچ، روبن نوس، موسی کولیبالی، روبرتو فیرمینو و... زمانی که رونالدو به النصر پیوست، بسیاری بر او خرده گرفتند و مدعی شدند به خاطر یک پیشنهاد درشت وسوسه شده است.

با این حال رونالدو در اظهاراتی که اغراق‌آمیز به نظر می‌رسید، گفت عربستان می‌خواهد تبدیل به یکی از هفت لیگ برتر جهان شود. اینکه آیا چنین هدفی محقق خواهد شد یا نه روشن نیست، اما فعلا خریدهای بزرگ در لیگ این کشور ادامه دارد؛ آنچه قطعا باعث خواهد شد شمار مخاطبان مسابقات باشگاهی عربستان افزایش یابد و این کشور ضمن رسیدن به سیاست اصلی‌اش یعنی حسن تبلیغ در گردشگری، حتی درآمد بیشتری هم از ناحیه حق پخش تلویزیونی و... به دست بیاورد. در چنین شرایطی اما مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در مورد حضور ستاره‌‌ها در لیگ عربستان گفته است: «همه فوتبال آسیا عربستان نیست.» بله خب. ما هم هستیم. بدون کمک‌داور ویدئویی، بدون ورزشگاه‌های استاندارد کافی، بدون میزبانی‌های معتبر بین‌المللی، بدون ستاره‌های سرشناس خارجی و البته با قوانین مردود و امتحان‌شده سقف قرارداد که باشگاه‌ها را به قانون‌شکنی سوق می‌دهد.


 به خدا ما نگاه تحقیرآمیز نداریم، اما توقع‌مان از مدیران ارشد فوتبال کشور این است که حقایق را ببینند و گارد منفی نداشته باشند. سطح لیگ عربستان با این ستاره‌ها بالا خواهد رفت و آنها رقیب خطرناک‌تری برای فوتبال ایران خواهند شد. ندیدن این حقیقت، کمکی به هیچ‌کس نمی‌کند.

دنياي اقتصاد

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین