کد خبر: ۳۸۴۱۶۲
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۶
کمالوندی :
سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان بیان کرد: در حوزه‌های مختلف صنعت هسته‌ای در زمینه اکتشاف، استخراج و غنی سازی پیشرفت‌های چشم گیری داشته‌ایم.
به گزارش ملیت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره دستاورد‌های این حوزه بیان کرد: ما در حوزه‌های مختلف چه در زمینه اکتشاف و چه در زمینه استخراج و چه در حوزه غنی سازی پیشرفت‌های چشم گیری داشته‌ایم. همینطور در حوزه نیروگاهی، غنی سازی، رادیو دارو‌ها و کاربرد پرتو‌ها پیشرفت‌های بسیار زیادی داشتیم که آقای اسلامی اخیرا از ۱۵۰ پیشرفت پروژه در همین یکسال گذشته صحبت کردند و شاخص‌ترین آن‌ها حوزه‌هایی است که مربوط به سلامت و درمان مردم می‌شود که مربوط به حوزه رادیو دارویی است.

در زمینه داروها انقلابی در زمینه تشخیص و درمان خواهیم داشت 

وی ادامه داد: در حوزه نیروگاهی جهش خوبی در کار خواهد بود و با شروع ساخت نیروگاه ۳۶۰ مگاواتی دارخوین یا کارون که طراحی اش توسط خودمان انجام شد و ساختش نیز با استفاده از ظرفیت صنایع داخلی خودمان بود انشالله یک نیروگاه متوسط خواهیم داشت که هم تکنولوژی بالایی دارد و هم از نظر اندازه صنعتی می‌تواند در کشورمان به خوبی مدیریت شود.

کمالوندی بیان کرد: امیدواریم سال آینده در زمینه ساخت نیروگاه‌ها اقدامات خوبی را شاهد باشیم اگرچه در زمینه رادیو دارو قدم‌های خوبی را برداشته‌ایم. در زمینه دوتره‌ها هم  مشتقات آب سنگین است و بیش از هرچیز کاربرد دارویی دارد انقلابی در زمینه تشخیص و درمان خواهیم داشت که انشالله به موقع اطلاع رسانی خواهد شد و می‌توان گفت که صنعت هسته‌ای کشورمان در حال میوه دادن است . آنچه در سال‌های قبل کاشته شده میوه‌هایش در حال برداشت است اگرچه بسیاری دنبال این بودند که درخت صنعت هسته‌ای را از بیخ و بن بکنند، اما نتوانستند و الحمدالله درحال ثمره دادن است و اخباری خوبی برای ملت شریف خواهیم داشت.

وی در پایان خطاب به مردم کشورمان گفت: سال نو را نیز به همه هموطنان عزیز تبریک می‌گویم و آرزوی سلامتی برای همه هموطنان دارم و امیدوارم سال آینده سال پیشرفت‌های بیشتر باشد.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
جدیدترین اخبار